Co najlepiej jeść po zatruciu pokarmowym?

Co najlepiej jeść po zatruciu pokarmowym?

Uwzględniamy produkty, które naszym zdaniem są przydatne dla naszych czytelników. Jeśli kupujesz linki na tej stronie, możemy zdobyć małą prowizję. Oto nasz proces.

Najlepsze potrawy do jedzenia po zatruciu pokarmowym są zwykle nijakie, które nie podrażniają żołądka. Wyraźne płyny i napoje, które pomagają nawodnić osobę, pomoże w procesie odzyskiwania po zatruciu pokarmowym.

Zatrucie pokarmowe występuje, gdy osoba je zanieczyszczoną lub niedogotowaną pokarmami skażoną zarodkami, takimi jak Campylobacter, E. coli, norowirus , Salmonella lub Vibrio.

Gdy ktoś je te produkty, może doświadczać nudności, wymiotów, biegunki, skurczu żołądka i bólu głowy. Objawy te mogą utrudnić powstrzymanie jedzenia.

Gdy osoba zacznie czuć się lepiej i nie wymiotuje, mogą chcieć zacząć ponownie wprowadzać żywność, która przywróci ich energię.

Najlepsze potrawy i napoje do jedzenia po zatruciu pokarmowym

Gdy osoba przywraca jedzenie po zatruciu pokarmowym, celem jest spożywanie potraw, które są łatwe do strawienia. Może to oznaczać przestrzeganie diety dla rozstrojonego żołądka znanego jako dieta bachora.

Brat oznacza:

Dieta Bratowa jest jednym z głównych zaleceń diety dotyczące odzyskania z powodu choroby przewodu pokarmowego.

Ludzie sugerują, że ta dieta jest idealna do pomagania osobie powrotu do zdrowia, ponieważ cztery potrawy są nijakie w smaku i wysoko w skrobie. W rezultacie pomagają łączyć stolce i zmniejszyć częstość występowania biegunki.

Chociaż brakuje badań w celu potwierdzenia skuteczności diety bachora, istnieją pewne dowody na to, że zielone banany i ryż przynoszą korzyści dzieciom z biegunką.

Banan w diecie bachor jest również wysoki w potasu, co może pomóc zastąpić utracone elektrolity.

Inne pokarmy do wypróbowania obejmują:

 • Clear broths, especially bone broths
 • low-sugar oatmeal
 • plain potatoes
 • saltine crackers
 • baked chicken without skin

Te pokarmy są dobre do jedzenia ze względu na ich nijakość, skrobię i zawartość odżywczą. Im dłużej trwa choroba, tym więcej białka potrzebuje osoba, aby pomóc w procesie gojenia i zapobiegać rozkładowi mięśni przy braku wystarczającej ilości jedzenia i kalorii.

Gdy dana osoba może powstrzymać te łagodne pokarmy, powinna być, powinna być w stanie powrócić do regularnej diety w ciągu 24 do 48 godzin od możliwości tolerowania spożycia pokarmu.

Niektóre osoby mogą również chcieć zjeść fermentowane pokarmy, aby zastąpić korzystne bakterie jelitowe utracone podczas choroby. Fermentowane pokarmy obejmują:

 • Yogurt
 • Sauerkraut
 • Zupa miso
 • Tempeh
 • Kombucha

napoje do wypróbowania

Kiedy dana osoba zatruwa pokarm, tracą elektrolity przez biegunkę i wymioty. Minerały te pomagają utrzymać równowagę płynów w ciele.

W rezultacie jednostka może potrzebować picia doustnych rozwiązań nawadniających. Przykłady obejmują:

Te płyny mają na celu nawodnienie osoby po tym, jak nie były w stanie utrzymać żywności ani napojów. Doustne rozwiązania nawadniające są dostępne do zakupu online.

Inne opcje obejmują herbaty wolne od kofeiny. Przykłady mogą obejmować herbatę imbirową lub cytrynową. Herbaty miętowe mogą również pomóc w uspokojeniu rozstroju żołądka. Jednak osoba powinna najpierw spróbować użyć doustnych roztworów nawadniających.

Ważne jest, aby unikać napojów kofeinowych, ponieważ mogą one podrażniać żołądek, a niektóre mogą być bardziej odwadniane niż nawodnienie.

Badania wykazały, że ludzie mogą zapobiegać chorobom przenoszonym przez żywność i wyzdrowieniu z żywnością i suplementami zawierającymi probiotyki lub zdrowe bakterie.

żywność bogata w probiotyki obejmują niektóre produkty mleczne, takie jak jogurt na żywo i kefir oraz fermentowana żywność , takie jak kiszona kapusta.

żywność, aby uniknąć zatrucia pokarmowego, często podrażnia się i rozpala żołądek i jelita. W konsekwencji, po zatruciu pokarmowym, ludzie mogą wybrać jedzenie, które nie nadmiernie stymulują żołądek i prawdopodobnie nie są spowodowane rozstrem w żołądku.

Przykłady pokarmów, których należy unikać:

nabiału Foods

Mleczowe potrawy, takie jak ser, lody i jogurt, mogą rozstrój żołądek po zatruciu pokarmowym. Tak więc ludzie mogą chcieć ich uniknąć na korzyść nawilżających napojów i mniej żyrodzących produktów spożywczych.

żywność o wysokiej zawartości tłuszczu

Smażone żywność, takie jak smażony kurczak, frytki i inne wysokie -Tawie przedmioty mogą powodować szybkie opróżnianie żołądka i pogarszające się objawy związane z biegunką.

Pikantne potrawy

Pikantne potrawy, które ludzie przygotowują z gorącą papryką, mogą podrażniać żołądek i skutkować Rozwiązanie żołądka.

żywność, która powoduje wzdęcia

Osoba może również chcieć unikać pokarmów bogatych w fermentowalne węglowodany. Dietetycy nazywają te fodmapy i mogą powodować wzdęcia u osób z zespołem jelita drażliwego (IBS). Podczas gdy niewielu badaczy badało ograniczenie FODMAP, aby pomóc w zatruciu pokarmowym, może to zmniejszyć gaz, wzdęcia lub skurcze.

Przykłady żywności bogate w fodmap

Wiele osób może uznać napoje zawierające elektrolitową dobrą alternatywę dla doustnych roztworów nawadniających. Jednak Centers for Disease Control and Prevention (CDC) ostrożność przed stosowaniem napojów elektrolitowych, takich jak Gatorade lub Powerade, ponieważ nie są one zaprojektowane w celu zastąpienia strat związanych z biegunką.

Te napoje mogą również zawierać duże ilości cukru, który może stymulować jelit i może pogorszyć objawy.

Jeśli te typy napojów są wszystkim, co dana osoba ma, powinny je rozcieńczyć wodą.

Inne napoje Aby uniknąć:

 • ciemne napoje gazowane
 • Mleko
 • Herbata kofeinowa

Te napoje mogą wpływać na osobę Status nawodnienia i bądź bardziej odwadniający niż nawilżenie. W przypadku mleka niektóre osoby rozwijają tymczasową nietolerancję laktozy po zakażeniu żołądkowo -jelitowym i mogą doświadczać objawów podczas jej picia.

Kiedy zobaczyć lekarza

Osoba często może leczyć łagodną do umiarkowania zatrucia pokarmowego metodami bez recepty. Jeśli jednak dana osoba ma którykolwiek z poniższych objawów, może być konieczne udanie się do lekarza:

 • Krwawe stolce, które czasami mogą przypominać fusy kawy lub mieć czerwone smugi
 • Objawy odwodnienia, takie jak niewielkie idealica allegro oddawanie moczu, suchość w ustach lub zawroty głowy
 • biegunka, która trwa dłużej niż 3 dni
 • Gorączka powyżej 101,5 ° F
 • Wymioty, które zapobiega a Osoba od powstrzymywania płynów

Jeśli dana osoba ma którykolwiek z tych objawów, może potrzebować płynów dożylnych, aby je ponownie hodować. Mogą również otrzymywać leki w celu zmniejszenia nudności i powolnego ruchu w jelitach, aby zmniejszyć biegunkę. Czasami osoba może wymagać przyjmowania antybiotyków, aby zmniejszyć poziom bakterii w żołądku.

Jednak osoba zwykle powinna przyjmować leki tylko w celu powolnego biegunki lub przestać wymiotować po tym, jak miał czas na pozbycie się ciała infekcja. W przeciwnym razie bakterie mogą pozostać na dłużej.

Outlook

Zatrucie pokarmowe jest nieprzyjemnym stanem, który idealnie poprawi się po kilku dniach. Osoba może starannie zacząć ponownie wprowadzać nijakie żywność i nawilżające napoje, aby zmniejszyć objawy i pomóc jej poczuć się silniejszym po chorobie. Jednak jeśli ludzie doświadczą objawów odwodnienia lub krwi w stolcu lub wymiotach, powinni zobaczyć doktor. Lekarz może zalecić dalsze zabiegi, które mogą pomóc im poczuć się lepiej i przezwyciężyć zatrucie pokarmowe.

 • Pasttointestinal/Gastroenterology
 • Odżywianie/dieta

medyczne Dzisiejsze wiadomości mają ścisłe wytyczne dotyczące pozyskiwania i czerpią wyłącznie z recenzowanych badań, akademickich instytucji badawczych oraz czasopism medycznych i stowarzyszeń. Unikamy używania trzeciorzędowych odniesień. W każdym artykule łączymy podstawowe źródła – w tym badania, odniesienia naukowe i statystyki – a także wymieniamy je w sekcji zasobów na dole naszych artykułów. Możesz dowiedzieć się więcej o tym, jak upewniamy się, że nasza treść jest dokładna i aktualna, czytając naszą politykę redakcyjną.

Contents