může mi forsskolin pomoci zhubnout?

může mi forsskolin pomoci zhubnout?

Zahrnujeme produkty, o kterých si myslíme, že jsou užitečné pro naše čtenáře. Pokud si nakoupíte odkazy na této stránce, můžeme získat malou provizi. Tady je náš proces.

S téměř dvěma třetinami dospělých ve Spojených státech jsou nadváha nebo obézní, není divu, že použití doplňků hubnutí, jako je Forskolin, je samozřejmostí.

ForSKKOLIN, zejména, zastřelil popularitu po chvále od Dr. Oz ve své televizní show.

Vědecké důkazy však nemusí podporovat Hype, který obklopuje tento významný doplněk hubnutí. /li>

 • Forskolin pochází z rostliny zvané Coleus forskohlii.

  Co je Forskolin?

 • Forskolin je doplněk rostlin odvozený od kořene člena rodiny mincovny známé jako Indian Coleus, který roste v Thajsku, Nepálu a částech Indie.

  zatímco Forskolin se dlouho používá v lidové medicíně pro léčbu astmatu a na různé další nemoci, je dnes uváděn na trh jako doplněk https://recenzeproduktu.top/w-loss/ k hubnutí.

  Coleus Plant

  Tropická Rostlina Coleus se již dlouho používá v ajurvédské medicíně, podtyp medicíny s původem na indickém subkontinentu a dlouho začleněný do západních wellness praktik. Obecné zdraví a wellness. Forskolin byl také používán pro astma a dýchací poruchy. Dnes je nejoblíbenější jako doplněk k hubnutí. Pomáhá vytvářet enzymy zvané lipáza a adenylát cykláza.

  Tyto dva enzymy volné mastné kyseliny z buněk těla. Když jsou mastné kyseliny volné, mohou být spáleny jako palivo. Když tělo spaluje mastné kyseliny, může snížit tuk bez ovlivnění libové svalové hmoty. Jinými slovy, člověk musí spálit více kalorií, než si vezme jídlo a pití. Pokud k tomu nedojde, člověk neztratí váhu.

  Takže, zatímco forskolin může zvýšit schopnosti spalování tuků, je to irelevantní bez výživné stravy a cvičení na podporu deficitu kalorií.

  Studie účinnosti forskolin

  Výsledky studie o forskolinu a úbytku hmotnosti jsou smíchány.

  , zatímco studie provedená na a Malá skupina s nadváhou a obézních mužů ukázala, že Forskolin snížil jejich tělesný tuk, neměl na jejich váhu malý účinek. Zvýšil také jejich testosteron. Vyšší hladiny testosteronu jsou spojeny s nižší hmotností a trvalým úbytkem hmotnosti.

  Další provedené studie měly různé výsledky. Ve dvojité slepé studii bylo 23 žen s nadváhou podáno 250 miligramů (mg) forskolinu dvakrát denně po dobu 12 týdnů. Studie ukazují, že Forskolin nepomohl ženám zhubnout. Zdá se však, že doplněk snižuje jakýkoli další přírůstek na váze, když ho užívali. Zatímco studie naznačují, že to může zpomalit přibývání na váze nebo zvýšit hladinu testosteronu u mužů, Forskolin není řešením zázraku na hubnutí, které někteří distributoři doplňků a televizní lékařské osobnosti tvrdí.

  Forskolin se mohl po chvále pochválit za jeho potenciál pomoci lidem zhubnout, ale má další možné využití, které vědci v současné době studují. Tato potenciální použití zahrnují následující:

  • Ošetření astmatu
  • Ošetření rakovin
  • Zlepšení síly srdce in congestive heart failure
  • treating glaucoma
  • lowering blood pressure
  • stimulating a suntan

  Byly provedeny určité vědecké studie o Forskolinově účinku na rakovinu u zvířat, které naznačují, že to může mít pozitivní účinek. Na tomto tématu však nebyly provedeny žádné studie člověka, takže tyto studie jsou v nejlepším případě neprůkazné. Je však důležité mluvit s lékařem před vyzkoušením tohoto nebo jakéhokoli jiného doplňku. Doplňky ztráty jsou obeznámeny s varováními o četných vedlejších účincích. Na rozdíl od mnoha doplňků, které byly k dispozici na trhu, se však samotný Forskolin zdá být většinou bezpečný. Vzhledem k tomu, jak je forskolin metabolizován tělem, většina vědců se domnívá, že neinteraguje se srdečním systémem způsobem jiných doplňků hubnutí.

  Nicméně, jen proto, že nejsou známy žádné známé Interakce se samotným forskolinem to neznamená, že doplňky forskolinu jsou bezpečné. Vzhledem k těmto taktikám americká správa potravin a léčiv (FDA) opatrná spotřebitelé proti mnoha doplňkům hubnutí na trhu. produktů obsahujících forskolin, pravděpodobně kvůli kontaminaci. Kvalita nebo dávka.

 • Lidé s onemocněním ledvin
 • lidé s nízkým krevním tlakem
 • Lidé užívají léky na krevní tlak nebo pomalejší srdeční frekvenci
 • Lidé užívající ředidla krve

  Závěry

  Forskolin není zázračný lék na hubnutí a Neexistuje žádná náhrada za správnou stravu a cvičení.

  Pokud po sledování zdravého dieta a cvičebního programu s nízkým obsahem kalorií neztratí váhu, možná bude chtít konzultovat se svým lékařem. Lékařský odborník může doporučit způsoby, jak pomoci při hubnutí, ale Forskolin pravděpodobně nebude jedním z nich.

 • Pharmacy/lékárník
 • Doplňkový medicínu/alternativní medicína
 • Lékařské zprávy dnes mají přísné pokyny pro zdroje a čerpá pouze Z recenzovaných studií, akademických výzkumných institucí a lékařských časopisů a asociací. Vyhýbáme se používání terciárních odkazů. V každém článku propojujeme primární zdroje – včetně studií, vědeckých odkazů a statistik – a také je uveďte v sekci zdrojů v dolní části našich článků. Další informace o tom, jak zajistíme, že náš obsah je přesný a aktuální, se můžete dozvědět čtením naší redakční zásady .

  Contents